
Imp. auto's na 1940 (beschrijvingen)










Tijdens de RAI-tentoonstelling in februari 1956 stond Van den Boogaard met de Heinkel Kabinenroller op stand 40





Bron foto: Groninger Archieven


Of Swart in 1951 inderdaad Ferrari's geïmporteerd en verkocht heeft, is niet bekend. In 1952 nam Maasland de import ter hand.






advertentie augustus 1949

Was dit de voorloper van Nekaf?



advertentie november 1974
advertentie april 1963 (Importeur gezocht)
Het merk Neckar kwam in 1961 op de Nederlandse markt. Er staan dan drie modellen op de RAI, er valt echter niet te achterhalen of dit bij importeur Leonard Lang was. Vermoedelijk is dit echter wel. In het begin zien we alleen advertenties van dealers.
advertentie mei 1961
Na Hyundai Motor Netherlands BV wordt Greenib de importeur (in 1981 en 1982 eveneens gevestigd in Leidschendam, daarna in Heemstede en nog weer later Hoofddorp). In 1983 wordt gevierd dat Hyundai 5 jaar in Nederland is. Dat betekent dat de import gestart zou zijn in 1978 (de import BV bestond toen inderdaad al, of er ook al auto's verkocht zijn, was niet te achterhalen.
advertentie september 1981
advertentie februari 1973
Na het faillissement van Hino Nederland N.V. in 1967 werden de import- en serviceactiviteiten van Hino in Nederland overgenomen door Toyota importeur Louwman en Parqui, die ze verkocht via hun zusterbedrijf G.I.V.A. (Gecombineerde Import Van Automobielen) te Leidschendam. Daarnaast zou G.I.V.A. ook de nog niet geassembleerde trucks in elkaar zetten en nog een honderdtal Hino-auto’s overnemen die nog aan de haven in Rotterdam stonden (er zijn ook berichten dat het over 200 auto’s zou gaan). Het was nadrukkelijk niet de bedoeling dat G.I.V.A. ook de assemblageactiviteiten in Vlissingen ging overnemen. Het eerste G.I.V.A.-jaar (1967) leverde nog 140 verkochte Hino-personenwagens op. In 1968 daalde dit tot slechts zestien verkochte exemplaren. Er volgde er nog zegge en schrijven één in 1969. Daarna hield het definitief op met Hino in Nederland.
advertentie mei 1980