logo 1
Contactgroep Auto- en Motorrijwiel Historie
Featured

Gezocht: Een Duesenberg met provinciaal nummer N-15?

duesenberg n15 veenenbos 1
6 mei 2026: Laurent Friry, voorzitter van de Franse PHAF (de Franse Conam) is op zoek naar de geschiedenis van een Duesenberg, die in Europa verkocht zou zijn. Hij vond daarbij een briefwisseling tussen Ray Wolff, de overleden Duesenberg historicus, en het Nationaal Automobiel Museum. De brief dateert uit 1979 en ging over een Duesenberg, waarschijnlijk gebouwd in Frankrijk, die eigendom was van een Nederlander. Zijn weduwe zocht meer informatie.
Bij de brief zat een foto van de auto (zie hierboven). Helaas is er alleen deze slechte fotokopie, waarop details nauwelijks zichtbaar zijn. In het archief van het Louwman Museum, de voortzetting van het NAM, is deze brief en de originele foto niet meer terug te vinden.
Het kenteken zou N-15 kunnen zijn, maar op basis van dit kenteken – en de varianten die met 15 beginnen – is er volgens de website ‘De auto van mijn opa’ geen mogelijke match te vinden met een Duesenberg.
Omdat de wagen zich volgens de brief in 1940 in Roemenië bevond, kan dit mogelijk een buitenlands kenteken zijn, maar om dat vast te stellen, zou ook het lettertype goed zichtbaar moeten zijn. De foto is echter te onduidelijk om daar iets met zekerheid over te zeggen.
De Duesenberg zou in de jaren vijftig en zestig nog in Roemenië als racer gebruikt zijn (zonder de carrosserie), maar daarna lijkt elk spoor dood te lopen. Wie zou hier meer over kunnen vertellen?