Links naar automobiel- en motorfietshistorie

Algemeen:
 
 
 
 
 
 
 
Auto- en Tweewielermusea Nederland:
(met dank aan Willem Posthumus Meyjes)
 
Naam Adres Postcode + plaats Website
Achterhoeks Oldtimer Museum Aaltenseweg 47 7051 CL Varsseveld www.veerbeek-oldtimers.nl
Aermacchi Museum                       Hoogstraat 13  1381 VS Weesp www.aermacchi.nl
Ald en Sa De Opfeart 1 9047 Minnertsga  
American Motor Cycle Museum Zwolsestraat 63c 8101 AB Raalte www.ammh.nl
Auto- en Vervoersmuseum Histo-Mobil Cornelisgracht 42 8355 CH Giethoorn www.histomobil.nl
Auto Sloperij Museum Stephensonstraat 23a 4004 JA Tiel www.autosloperijmuseum.nl
Auto Union Museum Bergen Ruïnelaan 11 1861 LK Bergen (Nh) www.autounionmuseum.nl
Autobus Museum "de Bus" Noordeinde 91 2435 AH Zevenhoven www.openbaarvervoerinboskoop.nl
AutoMusa Standerdmolen 3 5571 RN Bergeijk www.automusa.nl
Automuseum Schagen Lagedijkerweg 1a 1742 NB Schagen www.automuseumschagen.nl
Autosalon "Doornhoek" Doornhoek 3 5465 RC Zijtaart www.autosalondoornhoek.nl
Brandweermuseum Hofstraat 5 7271 AP Borculo www.brandweermuseumborculo.nl
Bromfiets Museum     www.groeneharttourritten.nl/museum.php
Bromfiets Museum "Berkhout" Westeinde 337 1647 MS Berkhout www.bromfietsmuseumberkhout.nl
Bromfiets Museum "de Peel" Ommelpad 12 6035 PC Ospel  
Bromfiets museum "de Reutel" Knokkel 4 1619 AG Andijk  
Bromfiets Museum "Valkenburg" Stationstraat 7 6301 EX Valkenburg (L)  
Bromfietsmuseum "De Verzamelaar" Groenstraat 202 6374 JW Landgraaf  
Carel Wüst Museum Mijlweg 81 3316 BE Dordrecht www.carelwustmuseum.nl
Cats Old Car Factory Pingjumerstraat 49 8748 Witmarsum www.catsandcaddies.com
Chris de Groot bromfiets- en auto verzameling Veursestraatweg Leidschendam www.chrisdegroot.nl
Classic Park Koppenhoefstraat 14 5283 VK Boxtel www.classicpark.nl
DAF Museum Tongelresestraat 27 5613 DA Eindhoven www.dafmuseum.nl
De Veteraan Master fan Loanstrjitte 13 9123 JN Metslawier  
De Wolfsburcht Perzikstraat 9 4261 KC Wijk en Aalburg www.wolfsburcht.com
Den Hartogh Ford Museum Haarlemmerstraat 36 2181 HC Hillegom www.fordmuseum.nl
Dutch Corvette Collection Zuiderzeestraatweg 496 8091 CT Wezep www.autobedrijfandreboer.nl/museum
Eerste Nederlands Opel Museum Bregeleane 1 8406 EA Tijnje www.opelmuseum.nl
Galleria Style & Auto Slachtedijk 9 8501 ZA Joure www.style-e-auto.com
Gallery of Dreams JJ Allanstraat 283 1551 RG Westzaan Expositie en stalling Klassieke Automobielen - 075-6415422
Geen Heden Zonder Verleden Strandweg 2a 8749 TV Pingjum www.geenhedenzonderverleden.com
Gilera Museum   Tingietersweg 22  2031 ES Haarlem  
Grootmoederstijd en Motoren Museum Schulpweg 47 1733 AT Nieuwe Niedorp www.motoren-museum.nl
Guzzi Palace     www.guzzipalace.com
Haags Bus Museum Parallelweg 224 2525 NL  Den Haag www.haagsbusmuseum.com
Healey Museum Bergseweg 28 q 3633 AK Vreeland www.healeymuseum.nl
Honda Museum Hooge Hoek 22 3927 GG Renswoude www.goldwing.nl
Indian Motor Cycle Museum Kadijk 23 8531 XH Lemmer www.tonyleenes.nl
Italiaans Motor museum Schepenbergweg 4 1105 AT Amsterdam  
Jawa Privé museum Zuid 5 8424 PS Elsloo  
Jean Davids Zundapp Museum Holwiederweg 16 9901 TN Appingedam www.zundapp-jean.nl
JLO Museum     www.jlomuseum.nl
Lambretta Privé Museum Romano 19 8083 EA ‘t Harde,  
Laverda Museum Akervoorderlaan 10 2161 DS Lisse www.laverdamuseum.nl
Louwman Museum Leidsestraatweg 57 2594 BB Den Haag www.louwmanmuseum.nl
MHF Tractoren Museum Witte paal 143 1742 NX Schagen www.mooijmhf.tk
Mini Centre Ben van Leeuwen Korteraarseweg 95 2461 GJ Ter Aar www.minicentre.nl
Moto Morini Museum                 Hoofdstraat 327 2171 BH Sassenheim      
Motor- en Brommer Museum Schoonoord Maatschappijweg 12 7848 AM Schoonoord www.wighers.nl/museum
Motor Museum "de Kiekdoos" Emster 14 7991 PP Dwingeloo  
Motor Museum "Okkenbroek" Oerdijk 232 7435 PL Okkenbroek  
Museum "De Scooter" Heischoorstraat 4 4884 JA Zundert www.museumdescooter.nl
Museum "Van alles en nog wat" Nieuwveenseweg 61 2421 LB Nieuwkoop  
Museum Kortland Motoren Nijverheidsstraat 38 3371 XE Hardinxveld-Giessendam,
Museum Pakhuis "Koophandel" Oostersingel 8 8921 GA Leeuwarden www.museumpakhuiskoophandel.nl
Museum Spaansen Scheidersweg 6 1731 LX  Winkel  www.spaansen.nl
Nationaal Bus Museum Productieweg 13 9601 MA Hoogezand www.nationaalbusmuseum.nl
Nationaal Openbaar Vervoer Museum Jetze Veldstraweg 46a 8513 CJ Ouwsterhaule www.novmuseum.nl
Noord-Hollands Motoren Museum Schulpweg 19 1733 AT Nieuwe Niedorp  
Norton Museum Nieuwstraat 33-35 5683 KA Best www.nortonmuseum-best.nl
NZH Vervoer Museum Leidsevaart 396  2014 HM Haarlem  www.nzh-vervoermuseum.nl
       
Oldtimermuseum "De Ronkel" Hoofdstraat 46 9977 RE Kloosterburen  
Oldtimermuseum Staalduinen De Derde Hoeve 17 2676 CR Maasdijk www.staalduinenmuseum.nl
Openbaar Vervoer Museum Stationsstraat 50 7005 AK Doetinchem www.ovm-doetinchem.nl
Portanje Vespa Scooter & Nostalgia Collection Stationsweg 41 3981 AB Bunnik  
Rambler - AMC Museum De Pôlle 2 9041 EN Berlikum www.rambler-amc-museum.nl
Renault Museum (in oprichting)   Bergambacht  
Rotterdams Openbaar Vervoer Museum Metrostation Oostplein/Postbus 42630 3006 DC Rotterdam www.openbaarvervoermuseum.nl
Saab Museum "de Oude Bolneus" Gedempte Binnengracht 27 3441 AE Woerden www.saabmuseum.nl
       
Saab Oldtimer Museum Kempink Bredevoortsestraatweg 65    7121 BC Aalten    www.saabmuseumkempink.nl
Solex Museum "Warempel" Meester van de Venstraat 12 6627 AG Maasbommel www.solexmuseum.nl
Stichting "De Oude Tweewieler" Dr. J.J.F. Steylingweg 10 3733 DB Maartensdijk www.stichtingdeoudetweewieler.nl
Stichting Museum Bus MB 200      
Swedish Collection (Volvo) Zandheuvelweg 7 3744 MN Baarn www.swedishcollection.nl
Trekker Museum de Mooij Witte Paal 143 1742 NX Schagen www.mooijmhf.tk
Trolleybus Museum Arnhem Westervoortsedijk 4 6827 Arnhem www.vvvarnhemnijmegen.nl/thema/cultuur/musea/trolleybus-museum-arnhem
VW Oldtimer Museum Wieringen Beltstraat 30 1777 HH Hippolytushoef  
Westfries Bromfiets Museum Knokkel 4 1619 AG Andijk  
 
Voor buitenlandse musea zie de Museumpagina van PreWarCar

Erfgoed:
 
FIEN
 
 
 
 
Archieven en Beeldbanken:
 
NCAD
 
 
 
 
 
 
 
 
MGA Register Holland (database met gegevens van -voornamelijk- Nederlandse MGA's met foto's); 
 
 
  
 
 
Noordelijk Transport (beeldbank van oude vrachtuto's uit Groningen, Friesland en Drente); 
 
Transport Nostalgie Zuid-Limburg (beeldbank van oude vrachtauto's, bussen en andere vervoersmiddelen uit Limburg); 
 
 
Niet gemotoriseerd, maar toch interessant: Nederlandse Fietsgeschiedenis
 
 
 

Copyright © Conam 2010-2017

All Rights Reserved.